Mon, 2017-06-05 14:21

ESL Pro League 5. Sezon Finalleri Şampiyonu G2 Esports

+1
1
-1
beğen Paylaş

10 haftalık uzun maraton sonrası finallerde North takımını 3-1 ile geçen G2, kupanın sahibi oldu. 225bin dolarlık 1. lik öldülüne uzanarak yılın en prestijli turnuvalarından birini kazandı.

A grubundan lider çıkmayı başaran ve yarı finalde turnuvanın en büyük favorisi SK Gaming'i 2-0'lık net skorla geçen G2, final mücadelesindede dominant olan taraftı.

Kendi seçtiği Cache haritasında ilk yarı sonucunda 5-10 geriye düşen G2, müthiş bir comeback ile haritayı 16-13 önde kapattı.

Rakibinin seçtiği ikinci harita olan Cobblestone'da adeta şov yapan G2, 16-5 ile haritayı kazandı ve 2-0 öne geçerek kupanın bir ucundan tuttu.

Üçüncü harita olan Overpass varlık gösteremediği ilk yarıyı 2-13 geride kapatan G2, yine müthiş bir comeback denedi ama son round hatalara engel olamayınca 14-16 haritayı kaybederek durumun 2-1 e gelmesine engel olamadı.

Ancak dördüncü harita Inferno'ya harika başlayan G2, 13-2'lik ilk yarı sonrası çok uzatmadı 16-3 ile haritayı ve Bo3 serisini kazanarak kupaya uzandı.

Sezonun ilk Major turnuvası sonrası nV kadrosundan önemli oyuncuları takıma kazandırarak Super Fransız Takımı'nı kuran G2, DreamHack Open Tours'tan sonra ikinci kupasını kazandı ve dünyanın en büyük takımları arasına gireceğini gösterdi.

Turnuva boyunca müthiş hareketlere imza atan, nerdeyse her maçta takımını taşıyan KennyS, çok başarılı geçirdiği final mücadelesi ile de istikrarını sürdürdü ve turnuvanın MVP'si oldu.

 

 

Gruplardan çıkmayı bile başaramayan NaVi, kötü gidişine devam ederek hayal kırıklığı yaratırken, diğer Amerikan takımlarını ve bir çok takımı geride bırakarak yarı final oynayan Team Liquid dikkatleri çekti. Turnuva sıralaması şu şekilde oluştu;

 

Counter-Strike: Global Offensive
G2
Oyun
eSpor
ESL Pro League Finals 2017